V nákupnom košíku máte:

0 položiek

v celkovej cene s DPH:

0 EUR
do dopravy zadarmo chýba
66.40EUR

Ako chrániť oči před UV žiarením?

Ako chranit oci pred UV ziarenim Chráňte oči pred slnečným žiarením!


S letom sa do nášho podvedomia dostávajú otázky spojené s ochranou pred UV žiarením (ultrafialovým žiarením). Nielen Vaša pokožka ale potrebuje chrániť. Nemenej dôležitú starostlivosť treba venovať aj ochrane očí.

Ako pôsobí UV žiarenie na oči?


Na rozdiel od kože nie sú očné šošovky vôbec schopné regenerácie prirodzenou cestou. Účinok UV žiarenia sa v priebehu života kumuluje a zvyšuje riziko postihnutia očí, predovšetkým u mladých ľudí. Nepodceňujte preto ochranu očí pred UV žiarením v detskom veku.

Aké očné ťažkosti môže UV žiarenie vyvolať?


  • Šedý zákal (katarakta) - zníženie transparentnosti očné šošovky vďaka dlhodobému hromadeniu poškodenia proteínov v očnej šošovke.

  • Makulárna degenerácia - je síce vekovo podmienená, ale UV žiarenie má na ňu nepriamy vlyv.

  • Rakovina očných viečok - druh melanómu kože

Ako vyzrieť na UV žiarenie pri ochrane očí?


UV žiarenie pôsobí na naše oči nielen v lete, keď mu venujeme viac pozornosti. K maximálnej očnej expozícii UV žiarenia dochádza v neočakávaných časoch a neočakávaných zemepisných šírkach. Expozícia UV žiarenia navyše nie je relatívne ovplyvnená výskytom oblačnosti, čo zvyšuje dôležitosť ochrany proti UV nielen počas leta, ale v priebehu celého roka. Najvyššia miera UV žiarenia nastáva pod uhlom dopadajúceho svetla okolo 40 °.

5 spôsobov ako chrániť oči pred slnečným žiarením


 

1. Kontaktné šošovky s UV ochranou

Kontaktné šošovky s prvou alebo druhou triedou ochrany proti UV žiareniu chránia pred lúčmi dopadajúcim pod všetkými uhlami.


2. Nepodceňujte hygienu


Predovšetkým dámy by mali dbať na každodenné starostlivé odličovanie a používanie vhodnej očnej kozmetiky. Kvalitné prostriedky na odlíčenie očí nájdete v kategórii očná kozmetika.


3. Potravinové doplnky pre oči obsahujúce luteín

 
Luteín sa nachádza v potrave v keli, špenáte, brokolici. Najpraktickejšia je určite jeho konzumácia formou potravinových doplnkov. Z našej ponuky odporúčame: Ocuvite Lutein .


4. Okuliare


Nepodceňujte výber slnečných okuliarov. Neriaďte sa len značkou a dizajnom. Niekedy vysoká cena neznamená vyššiu kvalitu. Zabudnite na okuliare zo supermarketu. Rozhodne vyberajte okuliare v špecializovaných obchodoch.

5. Slnečný svit

Slnečný svit je najvýraznejší medzi desiatou hodinou rannou a druhou hodinou popoludní. V tejto dobe sa odporúča neopaľovať sa a nevystavovať kožu zvýšenému riziku. U očí je tomu inak! Oči sú vystavené nejintenzivnejšiemu riziku dopoludnia a neskoro popoludní, takže nezabudnite svoje oči chrániť pred UV po celý deň!( Bratislava ) www.kontaktne-sosovky.sk - kontakné-šošovky, všetky práva vyhradené ( + 420 774 630 541 )
Kontaktné šošovky, respektíve kontaktní čočky predávame i v Českej rebublike v našom e-shope kup-cocky.cz. Zaujímavá je i ponuka mesačných šošoviek SofLens 59 a SofLens 66 od firmy Bausch & Lomb. Veľmi obľúbené sú tiež silikónhydrogelové šošovky Acuvue Advance a acuvue oasys od firmy Johnson & Johnson