V nákupnom košíku máte:

0 položiek

v celkovej cene s DPH:

0 EUR
do dopravy zadarmo chýba
66.40EUR

Druhy šošoviek

1. Periodicity výmeny

Tým sa myslí doba, počas  ktorej  šošovky používate než je ich doporučené vyhodiť. .
V priebehu takéhoto  požívania ich nosíte cez deň a na noc ich vysadzujete z očí.
Takto sa delia na  jednodenné šošovky a šošovky pre plánovanú výmenu ( štrnásťdenné, mesačné, trojmesačné).

Jednodenné kontaktné šošovky:
Ako sám názov napovedá, sú určené pre nosenie počas  jedného dňa. Ráno ich nasadíte na oko a večer vyhodíte. Druhý deň si rozbalíte nové. Je to nielenže zdravé, ale aj veľmi pohodlný spôsob nosenia (tiež najnákladnejší), pretože nie je nutné sa o šošovky starať a čistiť ich pomocou roztokov. Preto sa tiež často používajú ako doplnkové, na šport atd.

Kontaktné šošovky pre plánovanú výmenu:
Plánovaná výmena je doba, po ktorej uplynutí nahradzujete Vaše kontaktné šošovky za nové. Musia sa čistiť a dezinfikovať pomocou tzv.roztokov.
Narozdiel od jednodenných kontaktných šošoviek sa jedná finančne ide o finančne omnoho dostupnějšiu  variantu nosenia.  


    
 2. 1. Podľa doby nosenia

To znamená, ako dlho máte kontaktné šošovky NEPRETRŽITO nasadené na očiach.
Jednodenné obvykle nie sú na očiach nasadené dlhšie ako 12 - 18 hodin. Šošovky sa na noc ukladajú do roztokov.
Kontaktné šošovky pre predĺžené nosenie majú väčší obsah vody a tenšiu stredovú hrúbku, aby bol uľahčený prístup kyslíka k rohovke. Kontaktné šošovky na predľžené nosenie by nemali býť nasadené dlhšie ako 7 dní nepretržite. O tomto nosení by ste sa mali poradiť s Vašim aplikátorom.
Kontaktné šošovky  pre kontinuálné nosenie môžu býť nasadené na oku nepretržito 30 dní a 29 nocí. Rovnako ako u jednodenných šošoviek odpadá tu potreba dezinfekčných roztokov. V Slovenskej republike sú schválené dve značky týchto doslova revolučných kontaktných šošoviek a to Focus Night & Day od spoločnosti Ciba Vision a produkt Pure Vision od spoločnosti Bausch & Lomb. Tieto šošovky sú vyrábané zo superpriepustného silikonhydrogelu, ktorý poskytuje rohovke dostatočný prístup kyslíku a tým zaručuje bezpečné nosenie týchto kontaktných šošoviek počas celého mesiaca.


 
3. Podľa typu korekcie

Kontaktné šošovky korigujú krátkozrakosť, ďalekozrakosť i astigmatismus alebo presbyopiu.
Sférické kontaktné šošovky napravujú krátkozrakosť (myopiu)  a ďalekozrakosť (hypermetropiu).
Torické kontaktné šošovky Vám kontaktológ predpíše pokiaľ máte astigmatismus. Okrem priemeru, zakrivenia a sférickej hodnoty majú tiež dalšie parametry a tými sú cylinder a osa.
Bifokálné, multifokálné a progresivné kontaktné šošovky  sú šošovky, ktoré môžu nosiť ľudia s presbyopiou ( nositelia okuliarov na čítanie ). 
 

4. Podľa zafarbenia

Farebné kontaktné šošovky sa delia na číre, farebné, farebné krycie, farebné zvýrazňovacie a obrázkové kontaktné šošovky.

Sfarbenie pre ľahšiu manipuláciu je veľmi svetlé a nemá žiadny vplyv na farbu očí - nemení ju. Sfarbenie je určené k tomu, aby bola kontaktná šošovka lepšie vidieť pri manipulácii.

Zvýraznenie farby - tieto kontaktné šošovky sú priesvitné  a zvýrazňujú prirodzenú farbu Vašich očí. Sú určené pre svetlé oči ( modré, hnedé, zelené alebo šedé ). Pri nasadení vzniká zmes farieb Vašich očí a farby kontaktných šošoviek.

Krycie kontaktné šošovky - zmení farbu Vašich očí či máte oči svetlé alebo tmavé. Farba kontaktnej šošovky prekryje Vašu prirodzenú farbu očí.

Obrázkové kontaktné šošovky - sú čisto kozmetické a môžu byť i dioptrické. Sú určené pre rôzne príležitosti oslavy, párty, ako módny doplnok oblečenia.( Bratislava ) www.kontaktne-sosovky.sk - kontakné-šošovky, všetky práva vyhradené ( + 420 774 630 541 )
Kontaktné šošovky, respektíve kontaktní čočky predávame i v Českej rebublike v našom e-shope kup-cocky.cz. Zaujímavá je i ponuka mesačných šošoviek SofLens 59 a SofLens 66 od firmy Bausch & Lomb. Veľmi obľúbené sú tiež silikónhydrogelové šošovky Acuvue Advance a acuvue oasys od firmy Johnson & Johnson