V nákupnom košíku máte:

0 položiek

v celkovej cene s DPH:

0 EUR
do dopravy zadarmo chýba
66.40EUR

Kontaktné šošovky a líčenie

Otázka správneho postupu pri líčení u nositeliek kontaktných šošoviek je stále častejšia. Stretávame sa s ňou predovšetkým u mladých dievčat, ktoré s kontaktnými šošovkami začínajú. Občas nás prekvapí aj výraz " mamičiek " , ktoré s dcérami prídu a zistia, že postupujú pri líčení so šošovkami nesprávne. Ako teda na líčenie s kontaktnými šošovkami?

Ako postupujeme pri líčení s kontaktnými šošovkami - líčenie a odličovanie.
Pred aplikáciou kontaktných šošoviek si najprv dôkladne umyte ruky . Áno, najprv nasadíme kontaktné šošovky, až potom sa budeme líčiť. Nasadzovanie kontaktných šošoviek pred líčením má hneď niekoľko výhod .

1 ) Lepšie na seba pri líčení uvidíte.
2 ) Nezašpiníte si šošovku líčidlami a nezanesiete si ich drobné časti do oka .
3 ) Nerozmažete si svoje nalíčené dielo dodatočnou aplikáciou šošoviek .

Odlíčenie vykonávajte vždy až po vybratí kontaktných šošoviek z oka. Lepšie tým zabránite ušpineniu šošoviek odličovacou kozmetikou .

Farebné kontaktné šošovky


Pri líčení u dioptrických farebných kontaktných šošoviek postupujeme rovnako ako u čírych šošoviek . U farebných šošoviek oceníte nasadenie šošoviek pred líčením ešte viac. Keď uvidíte novú farbu svojho oka, lepšie sa Vám bude vyberať farebná paleta očných tieňov.

Kozmetika a oči


Hoci neexistuje žiadna špeciálna kozmetika určená výhradne pre nositeľky kontaktných šošoviek, môžete dať vždy prednosť oftalmologicky testovaným výrobkom, teda výrobkom, ktoré nedráždia oči.

Riasenky


U riaseniek je dobré si dať pozor na predlžujúce riasenky s drobnými vláknami. Riasenku nenanášajte až ku korienkom rias. Stačí začať uprostred. Dobré je tiež strážiť si trvanlivosť a tekutosť riasenky. Stará a zaschnutá riasenka robí hrudky, ktoré môžu spadnúť počas dňa do oka.

Ceruzky na oči


Je lepšie používať iné ako drevené ceruzky na oči. Tie, ktoré sa musia strúhať bývajú tvrdé a aj pri menšej nešikovnosti Vás môže líčenie zabolieť .

Tiene


Klasické očné tiene nie sú tabu, avšak ďaleko lepšie sú pre nositeľky šošoviek krémové očné tiene, ktoré sa nedrobia a neprášia. Pokiaľ zostanete u klasiky, nenanášajte si príliš silné vrstvy tieňov .

Make - up a púder


Ideálnou variantou v tomto prípade je 2v1. Ak môžete vyhnite sa práškovým púdrom. Mnohé z nich, najmä pri silnejšej vrstve postupne opadávajú a môžu sa tak dostať do kontaktu s kontaktnou šošovkou, čo pre Vás nebude príjemné.

Lak na vlasy


Lak na vlasy síce nepatrí medzi líčidlá, avšak väčšina žien, ktoré si vlasy lakujú, tak robia pri líčení. Všetky sprejové prípravky aplikujte so zatvorenými očami. Ideálne v inej miestnosti, než sa líčite. Dajte laku čas, aby sa drobné čiastočky usadili, až potom otvorte oči.

Drobné tipy na líčenie s kontaktnými šošovkami:

  • Nikdy nepoužívajte starú riasenku.
  • Neaplikujte očné linky na vnútornú stranu viečka. (Často sa používa u spodných liniek.)
  • Nepoužívajte predlžujúce riasenky, ktoré predlžujú riasy pomocou drobných chĺpkov .
  • Dajte prednosť očnému make - upu bez oleja a parfumácie, rovnako tak aj odličovacie bez oleja.
  • Ideálne sú krémové očné tiene, ktoré neprášia.


( Bratislava ) www.kontaktne-sosovky.sk - kontakné-šošovky, všetky práva vyhradené ( + 420 774 630 541 )
Kontaktné šošovky, respektíve kontaktní čočky predávame i v Českej rebublike v našom e-shope kup-cocky.cz. Zaujímavá je i ponuka mesačných šošoviek SofLens 59 a SofLens 66 od firmy Bausch & Lomb. Veľmi obľúbené sú tiež silikónhydrogelové šošovky Acuvue Advance a acuvue oasys od firmy Johnson & Johnson