V nákupnom košíku máte:

0 položiek

v celkovej cene s DPH:

0 EUR
do dopravy zadarmo chýba
66.40EUR

Očné vady

Najčastejším problémom zraku je krátkozrakosť a ďalekozrakosť. Krátkozrakí ľudia nevidia zreteľne vzdialené predmety, zatiaľ čo ďalekozrakí ľudia nevidia zreteľne blízke predmety.


 
Krátkozrakosť ( MYOPIA ) :

Vzniká najčastejšie v školskom veku a zhoršuje sa v priebehu dospievania. Dotyčný vidí zle do diaľky, ale číta väčšinou bez obtiaží. Kontaktné šošovky  pre korekciu krátkozrakosti sú označené zápornou hodnotou, napr. - 1,75 D.


Ďalekozrakosť ( HYPERMETROPIA alebo HYPEROPIA ) :

Väčšie vady sa prejavujú už v detstve, menšie často až v dospelosti. Dotyčný má potiaže pri pohľade do blízka, neskôr i do diaľky. Kontaktné šošovky pre korekciu ďalekozrakosti sú označené kladnou hodnotou, napr. +1,75 D.


Astigmatismus :

Je očná vada spôsobená nepravidelným zakrivením rohovky. Toto zakrivenie sa líši v jednotlivých osách a obraz na sietnici je potom neostrý a deformovaný. Vzniká väčšinou už v detstve a to v kombinácii s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. Astigmatismus teda zhoršuje videnie do diaľky i na blízko. Kontaktné šošovky pre korekciu Astigmatismusu sa nazývajú tórické kontaktné šošovky.


Vetchozrakosť :

Nie je klasickou očnou vadou, ale skôr prejavom stárnutia oka a straty jeho pružnosti zaostrovaním. Je to prirodzený jav, ktorý sa dostavuje u každého človeka väčšinou po  40. roku života.( Bratislava ) www.kontaktne-sosovky.sk - kontakné-šošovky, všetky práva vyhradené ( + 420 774 630 541 )
Kontaktné šošovky, respektíve kontaktní čočky predávame i v Českej rebublike v našom e-shope kup-cocky.cz. Zaujímavá je i ponuka mesačných šošoviek SofLens 59 a SofLens 66 od firmy Bausch & Lomb. Veľmi obľúbené sú tiež silikónhydrogelové šošovky Acuvue Advance a acuvue oasys od firmy Johnson & Johnson