V nákupnom košíku máte:

0 položiek

v celkovej cene s DPH:

0 EUR
do dopravy zadarmo chýba
66.40EUR

Sklerálne šošovky SkleraLens

Sklerálne šošovky majú priemer zvyčajne 22 mm, vďaka čomu sú schopné prekryť celú viditeľnú časť ľudského oka, teda aj beľmo - skléru. Od tej dostali sklerálne šošovky svoje pomenovanie. Crazy sklerálne šošovky vznikli sfarbením čírych sklerálnych šošoviek, určených pôvodne na liečbu keratokonu (kužeľovite vyklenuté rohovky).

Prečo sú sklerálne šošovky drahšie než obyčajné crazy šošovky?


Väčšina sklerálnych šošoviek je vyrábaná zákazkovo vždy v obmedzenom množstve kusov. Vyrába sa metódou sústruženie a sú ručne farbené pre výsledný desivý efekt. Proces výroby je pomerne náročný, jeho výsledok je však priamo excelentný, nemyslíte?

Nosenie sklerálnych šošoviek


Veľký priemer šošovky môže skomplikovať jej nasadzovanie. Zároveň znižuje priepustnosť kyslíka do očí. Kontaktné šošovky skléry preto nie sú určené na celodenné nosenie, ale skôr pre občasné a krátkodobé nosenie. Vedzte, že aj sekundové mihnutia posadia Vaša priateľov do kolien.

Starostlivosť o sklerálne šošovky


O sklerálne šošovky sa staráme rovnako ako o akékoľvek iné mäkké kontaktné šošovky tak, že ich po použití vkladáme do vhodného puzdra naplneného roztokom určeným na starostlivosť o mäkké kontaktné šošovky.

Aké sú Vaše skúsenosti so sklerálnymi šošovkami?


Napíšte nám, ako sa Vám sklerálne šošovky nosia a ako ich máte radi. Ak máte nejakú peknú fotku, pošlite nám ju! Budeme radi a odmeníme Vás milým darčekom. Svoje príspevky, otázky aj fotografie môžete posielať na náš e-mail: info@kupsosovky.sk   ( Bratislava ) www.kontaktne-sosovky.sk - kontakné-šošovky, všetky práva vyhradené ( + 420 774 630 541 )
Kontaktné šošovky, respektíve kontaktní čočky predávame i v Českej rebublike v našom e-shope kup-cocky.cz. Zaujímavá je i ponuka mesačných šošoviek SofLens 59 a SofLens 66 od firmy Bausch & Lomb. Veľmi obľúbené sú tiež silikónhydrogelové šošovky Acuvue Advance a acuvue oasys od firmy Johnson & Johnson